Dotační výzva č. 33
„Vzdělávání ve firmách“
Ovlivňují vaši firmu změny související se zelenou a digitální transformací?
Jste menší či větší firmou v Moravskoslezském kraji a čelíte výzvám, které s sebou přináší transformace?
Potřebujete na probíhající změny reagovat pružně a připravit na ně své zaměstnance?
Pro firmy v Moravskoslezském kraji, které se potýkají s transformací, je tu skvělá příležitost. V rámci Dotační výzvy č. 33 mohou podat svůj vzdělávací projekt a získat podstatné finanční prostředky na jeho realizaci. Buďte aktivní a využijte této možnosti pro podporu vaší firmy v době změn. Rádi vám s tím pomůžeme.
Rychlý manuál
Obsah výzvy a pravidla
Důležité dokumenty
Jaký je postup?
Získání informací o výzvě
Příprava Plánu transformace podniku
Podání Plánu transformace podniku
Regionální hodnocení
Příprava projektové žádosti v ISKP 21+
Podání žádosti, zahájení realizace
Hodnocení na SFŽP ČR, podpis právního aktu
Administrace projektu
FAQ
Mohou být za cílovou skupinu považováni zaměstnanci zahraniční mateřské společnosti, kteří jsou v české pobočce firmy v roli expertů?
Lze uplatnit výdaje na kurz českého jazyka pro zahraniční zaměstnance, kteří mají řádnou pracovní smlouvu?
V případě, že firmy dokáží kurzy českého jazyka pro své zahraniční zaměstnance zakomponovat do plánu transformace podniku, je jazykové vzdělávání obecně umožněno.
Pokud by si firma nakoupila vybavení např. pro virtuální učebnu, kterou by v rámci projektu využívala, bylo by možné část nákladů odepsat? (viz kapitola D.13.6. – Pravidla pro žadatele a příjemce)
Jak se posuzuje velikost podniku v případě, že se vzdělávací projekt týká pouze jedné z provozoven, např. podnik má celkem 2000 zaměstnanců, ale daná provozovna pouze 200. Dotaz míří na stanovení míry podpory dle GBER.
Je možné realizovat vzdělávání v zahraničí? Pokud má firma požadavek na vzdělávání, které v ČR není k dispozici a jeho poskytoval je v zahraničí, ale neposkytuje svou službu v ČR. Je možné, aby se zaměstnanec zúčastnil vzdělávání v zahraničí? Pokud ano, bylo by možné do provozních nákladů zahrnout cestovní výdaje a ubytování? Jedná se o větší firmu, kdy by projekt byl financován dle skutečných nákladů.
Může být dodavatel vzdělávacích aktivit ze zahraničí?
Dokládání bezdlužnosti – jaké formuláře má žadatel vyplnit, doložit?
Je možné, aby jedna a ta samá firma podala žádost sama za sebe a zároveň byla jako partner sdružená v projektu podnikatelského sdružení? Důvodem jsou různé typy školení, které v projektu podnikatelského sdružení nejsou obsaženy v plném rozsahu, jak by si firma představovala. Z tohoto důvodu si současně podá žádost sama a zrealizuje chybějící vzdělávací aktivity. A budou v obou projektech zapojeni stejní zaměstnanci?
Je možné zařadit do vzdělávacího projektu on-line kurzy? Např. vysoce specifické technologické kurzy, které jsou již hotové, nahrané a jsou 100 % online. Je možné tento typ vzdělávání zařadit do projektu nebo to spadá pod e-learning, kde je povoleno online pouze 25 %?
Jsou náklady za činnosti započaté před zahájením projektu (podepsání právního aktu) uznatelné?
Ano, jsou uznatelné. Od 19.12.2024 došlo ke změně v časové způsobilosti, která umožňuje žadatelům rychleji realizovat podané projekty. Projekty tak mohou být zahájeny po podání žádosti o podporu.
Je možná kombinace podpory de minimis a GBER v jednom projektu?
Pokud bude o projekt žádat skupina firem, jak bude posuzováno de minimis? Komu vyčerpaná podpora padne do limitu de minimis?
Kontaktujte nás
Martin Navrátil
hlavní projektový manažer
+420 725 736 355
mnavratil@mspakt.cz
Nina Chwastková
+420 732 642 792
nchwastkova@mspakt.cz
Lucie Czudková
vzdělávací strategie
+420 725 502 791
lczudkova@mspakt.cz